Cep Telefonlarında KDV Düzenlemesi Resmi Gazetede Yayımlandı

Cep Telefonlarında KDV Düzenlemesi Resmi Gazetede Yayımlandı

Resmi Gazetede Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararında Yenilenmiş Cep Telefonlarında KDV oranında düzenleme Yapıldı.

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre cep telefonlarında KDV düzenlemesi yapıldı. Cep telefonlarının KDV oranı düşürüldü.

Cep telefonlarında Vergilerine Düzenleme

Yenilenmiş ürün olarak satılan cep telefonlarının ticaretine ilişkin yönetmeliğin hazırlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Yenilenmiş ürün satışında KDV düzenlemesi yaptı.

Telefon Vergisi Düşecek Mi?

Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazetede Yayınlandı. Karada Yenilenmiş Cep telefon vergilerinde düzenleme yapıldı. Düzenleme % 1 KDV uygulanan 1 sayılı listeye eklendi.

cep-telefonu-kdv-indirimi.jpg

Cep Telefon Vergisi Düzenlemesi Yapıldı

Resmi Gazetedeki Cumhurbaşkanlığı düzenlemesi ile 21 Yenilenmiş Ürün Satışı hakkında Yönetmelik en az bir yıl öncesine ilişkin data ses yada kısa mesaj uygulamasında kullanılmış cep telefonlarının yenilenmek sertifikalandırmak, yenileme merkezleri ile ürün satıcılarında ürün garantisi ile teslimleri Mükelleflerin, indirimli orana tabi işlemlerine ait iade hesabına, bu sıra kapsamında teslim ettikleri mallar nedeniyle yüklendikleri vergiler dahil edilmez.

Cep Telefon Vergilerinde KDV İadesi Olacak mı?

Resmi Gazetede yayımlanan kararda Yenilenmiş cep Telefonlarında KDV %1 olarak uygulanacak ve bu ürünlere daha önceden ödenen KDV İadesi Yapılmayacağı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum