19 Mayıs Üniversitesi KPSS Taban Puan Yok En Az Lise 500 Memur Alımı

19 Mayıs Üniversitesi KPSS Taban Puan Yok En Az Lise 500 Memur Alımı

19 Mayıs Üniversitesi tarafından kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda en az lise mezunu olmak üzere KPSS taban puansız 500 memur alımı yapılacağı açıklanmıştır. Adaylar için başvuru şartları ve detaylar haberimizdedir.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre 19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız ve KPSS taban puansız en az lise mezunu 500 memur alınacaktır. Alınacak personeller için ikamet şartı ve mülakat sınavı yoktur.

19 Mayıs Üniversitesi personel alımında başvuru şekli ve başvuru zamanı.

Adaylar başvurularını 30 Mayıs 2023 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

19 Mayıs Üniversitesi hangi kadroda kaç personel alıyor.

25 Büro Personeli, 1 Çocuk Gelişimcisi, 4 Şoför, 40 Hasta Bakıcı, 39 Destek Personeli, 110 Temizlik Görevlisi, 2 Diyetisyen, 3 Acil Tıp Teknisyeni, 2 Diğer Sağlık Personeli, 120 Hemşire, 50 Güvenlik Görevlisi, 1 Mühendis, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Eczacı, 2 Tekniker, 2 Teknisyen, 1 Veteriner Hekim ve 94 Sağlık Teknikeri alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı Kanunun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmak (Eczacı kadrosu için KPSS şartı yoktur), Kılavuzda yer alan diğer teknik ve özel niteliklere sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.