5 Kuruma 108 Devlet Personel Alımı Başvurular Bugün Sona Eriyor

5 Kuruma 108 Devlet Personel Alımı Başvurular Bugün Sona Eriyor

5 Kamu Kurumu tarafından yayımlanan ilanlarda en az lise mezunu farklı unvanlarda toplamda 108 personel alınacağı açıklanmıştı.

Yayımlanan ilanlara göre Milli Saraylar, ÖSYM, Sakarya Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 108 personel alımında başvurular bugün sona eriyor. Detaylar haberimizde.

personel-2.jpg

Milli Saraylar İdaresi personel alımında başvuru süreci

Başvurular bugün sona eriyor. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online ortamda yapacaklardır.

Uzman Yardımcısı alımı için aranan nitelikler (20 kişi)

35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı kanunun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, Lisans mezunu olmak, 2020 ve 2021 yılında yapılan KPSS sınavlarından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Türkiye Ulusal Ajansı personel alımı başvuru süreci

Başvurular bugün sona eriyor. Adaylar başvurularını Ajansın internet sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranan ortak şartlar

1 Ocak 1987 ve sonrası doğmuş olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için (2 kişi)

En az lise mezunu olmak, 2020 yılım KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Hizmetli alımı için (2 kişi Engelli personel)

En az lise mezunu olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan EKPP sınavından puan almış olmak, Engelli olmak.

Temizlik Görevlisi kadrosu için aranan özellikler (4 kişi)

En az lise mezunu olmak, 2020 yılım KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

Teknik Destek Personeli alımı için (2 kişi)

En az lise mezunu olmak, 2020 yılım KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Trabzon Üniversitesi personel alımı başvuru süreci

Başvurular bugün sona eriyor. Adaylar başvurularını Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.

Mühendis alımı için Llisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Programcı alımı için Llisans mezunu olup (Tercihen c# Asp.Net mvc mimarisinde programlama dilini bildiğini/geliştirdiğini belgelemek), YDS İngilizce D seviyesinde puan almış olmak, KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Tekniker alımı için Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Teknisyen alımı için Teknik ve Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Kütüphaneci alımı için Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Büro Personeli alımında 4 personel için Lisans, 4 personel için Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Önlisans mezunu olmak, 35 yaşından gün almamış olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olmak, Erkeklerde 170 cm Kadınlarda 165 cm boyundan kısa olmamak ve Beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Destek Personeli (Isıtma) alımı için Lise mezunu olmak, MEB onaylı doğalgaz kalorifer ateşçiliği ve katı yakıtlı kalorifer ateşçiliği sertifikalarına (iki sertifikaya birden) sahip olmak, 35 yaşını aşmamış olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 35 yaşını aşmamış olmak, Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi personel alımında başvuru süreci

Başvurular bugün sona eriyor. Adaylar başvurularını Esentepe Kampüsü T2 Blok Rektörlük Binası Personel Daire Başkanlığı Esentepe/Sakarya adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Başvuruda aranan ortak nitelikler nelerdir

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Mühendis alımı için Lisans mezunu olmak.

Büro Personeli alımı için 2 personel için Lisans mezunu olmak, 8 personel için Önlisans mezunu olmak.

Servis Elemanı alımı için Önlisans mezunu olmak, Alanında en az 2 yıl çalışmış olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya muaf olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Önlisans mezunu olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya muaf olmak.

Şoför alımı için Önlisans mezunu olmak, Alanında 2 yıl ve 5 yıl deneyimli olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya muaf olmak.

Aşçı alımı için Liselerin ilgili alanlarından mezun olmak, Alanında 2 yıl deneyimli olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya muaf olmak.

Teknisyen alımı için Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya muaf olmak, 1 personel için alanında 3 yıl deneyimli olmak.

Başvuru kılavuzu.

ÖSYM personel alımında başvuru süreci

Başvurular bugün sona eriyor. Adaylar başvurularını Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde kuruma ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Alınacak personellerin unvanları ve sayıları

1 Bilgisayar Ağları Uzmanı, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Sistem Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, İlgili bölümlerinden Lisans mezunu olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Adayların değerlendirmesinde KPSS puanının %70’i, YDS sınavının %30 esas alınacaktır. KPSS puanı olmayan adayların puanı 70, YDS puanı olmayan adayların puanı 0 olarak değerlendirilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.