81 İl Başvuru Ortalama 17 Bin TL Maaşla 8 Personel Alımı Başvuru Ekranı

81 İl Başvuru Ortalama 17 Bin TL Maaşla 8 Personel Alımı Başvuru Ekranı

İstanbul Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 81 il başvuru ile ikamet şartsız ortalama 17 Bin lira maaşla KPSS şartı olmadan toplamda 8 sözleşmeli Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İstanbul Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartı olmadan ülke geneli başvuru ile ikamet şartsız ortalama 17 Bin Lira maaşla 8 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımında başvuru ekranı açıldı.

İstanbul Üniversitesi personel alımı için başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 5 Mayıs 2022 tarihinde sona ermektedir. Adaylar başvurularını kurum internet sitesi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için aranan başvuru nitelikleri nelerdir

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden, dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı 2 katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

İyi derecede İngilizce bilmek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının %70’i (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının %30’ununun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak toplam her pozisyon aday miktarının on (10) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.