Adalet Bakanlığı 11 Unvanda 124 Devlet Personel Alımı Başlıyor

Adalet Bakanlığı 11 Unvanda 124 Devlet Personel Alımı Başlıyor

Adalet Bakanlığına bağlı Adli Tıp Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 11 unvanda olmak üzere en az lise mezunu ülke geneli başvuruyla toplamda 124 Devlet Personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesinde görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuru ile 11 unvanda en az lise mezunu 124 Devlet Personel alımında başvurular Pazartesi günü başlıyor. Tüm detayları sizler için hazırladık.

Adli Tıp Kurumu personel alımında adaylar için başvuru şekli ve başvuru süresi

Başvurular Pazartesi (28 Mart) başlıyor. Adaylar başvurularını 3 Nisan 2022 Pazar günü saat 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Adli Tıp Kurumu personel alımında kadro ve sayı dağılımı

15 Büro Personeli, 11 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 25 Laborant, 6 Mühendis, 13 Biyolog, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Teknisyen, 1 İnfaz ve Koruma Memuru, 15 Sağlık Teknikeri, 3 Hemşire ile 25 Destek Personeli (Hizmetli) alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1985 (Güvenlik görevlisi ve İnfaz Koruma Memuru için 1 Ocak 1990) ve sonrasında doğmuş olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Büro Personeli alımında 11 kişi için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 4 kişi için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Destek Personeli (Hizmetli) alımı için Lise mezunu olmak.

Kimyager, Hemşire, Biyolog alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Laborant alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Mühendis (Makine, Kimya) kadroları için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri alımı için Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp Önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İnfaz ve Koruma Memuru alımı için Lise mezunu olmak, 170 cm den kısa olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, Erkek olmak, 170 cm den kısa olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.