Adalet Bakanlığı 124 Devlet Memur Alımı Başvuru Yarın Sona Eriyor

Adalet Bakanlığı 124 Devlet Memur Alımı Başvuru Yarın Sona Eriyor

Adalet Bakanlığına Adli Tıp Kurumunca Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu olmak üzere 11 unvanda 81 ilimizden başvuru imkanıyla toplamda 124 Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere genel başvuru ile en az lise mezunu 11 unvanda 124 Devlet Memuru alımında başvurular yarın sona eriyor. Detaylar haberimizde.

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru son günü ve vaşvuru şekli

Başvurular yarın (3 Nisan 2022 saat: 23:59’da) sona ermektedir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır.

Adli Tıp Kurumu hangi unvanda kaç kişi almaktadır

15 Büro Personeli, 11 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 25 Laborant, 6 Mühendis, 13 Biyolog, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Teknisyen, 1 İnfaz ve Koruma Memuru, 15 Sağlık Teknikeri, 3 Hemşire ile 25 Destek Personeli (Hizmetli) alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1985 (Güvenlik görevlisi ve İnfaz Koruma Memuru için 1 Ocak 1990) ve sonrasında doğmuş olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Büro Personeli kadrosuna 11 kişi için İlgili bölümlerden Önlisans 4 kişi için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Destek Personeli (Hizmetli) kadrosu için Lise mezunu olmak.

Kimyager, Hemşire, Biyolog kadroları için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Laborant kadrosu için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Mühendis (Makine, Kimya) kadroları için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri kadrosu için Önlisans ilgili programlarının birinden mezun olmak.

İnfaz ve Koruma Memuru kadrosu için Lise mezunu olmak, 170 cm den kısa olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için Lise mezunu olmak, Erkek olmak, 170 cm den kısa olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak, 5188 sayılı kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.