Adalet Bakanlığı 4118 Katip Alımı Sonuçlandı! 82360 Aday Belli Oldu

Adalet Bakanlığı 4118 Katip Alımı Sonuçlandı! 82360 Aday Belli Oldu

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan 3 bin 618 zabıt katibi alımı ile 500 icra katibi alımı ilanında başvuru sonuçları açıklandı. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı tarafından alımı açıklanan 3 bin 618 zabıt katibi alımı ile 500 icra katibi başvuru sonuçları tamamlanmıştı. Sınava katılacaklar adaylar Adalet Komisyonlarının internet sitelerinde açıklandı. Zabıt Katibi, İcra Katibi kadroları için başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından koruma ve güvenlik görevlisi ile şoför kadroları için de aday tespiti ve uygulama sınav günlerine İlişkin İlanlar yayımlandı.

3 bin 618 zabıt katibi kadrosunda

3.618 zabıt katibi alımında; KPSS puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 20 katı aday hesaplanarak uygulamalı sınava girmeye hak kazananlar belli oldu. Adaylar sınava katılacakları adalet komisyonlarının yer aldığı internet sayfalarında açıklandı. Buna göre sınava girecek 72 bin 360 aday belli oldu.

500 icra katibi kadrosunda

500 İcra katibi alımında; KPSS puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 20 katı aday uygulama sınavına girmeye hak kazandı. Adliye internet sitelerinde başvuru sonucunda sınava girmeye hak kazanan 10 bin aday belli oldu.

Katiplik için sınav metinleri

Uygulama sınavı kapsamında yazılı metinler henüz Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilmemiştir. Yazılı metinler açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Katiplik sınav sonuç sorgulama ekranları.

İstanbul adliyesi. (zabıt katibi)

İstanbul adliyesi. (icra katibi)

Ankara adliyesi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.