Adalet Bakanlığı CTE Devlet Memuru Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı CTE Devlet Memuru Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni ilana göre 50 idari memur öğrencisi alımı yapacak. Adalet Bakanlığı bünyesinde CTE Genel Müdürlüğü için personel alımı yapacak. Alım yapılacak kadrolar için gerekli başvuru şartları ve başvuru detayları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7. Ve 9. Derece kadrolu idari memur öğrencisi alım duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruya göre eksik kadrolarda görevlendirilmek üzere başvuru yapacak olan adaylar için başvurular 24.06.2024 tarihi itibariyle başladı. İdare Memur Öğrenci alımıyla ilgili gerekli başvuru şartlarına ve başvuru detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı CTE Devlet Memuru Alım Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığındaki eksik kadrolarda görevlendirilecek olan kadrolu personel alımlarıyla ilgili gerekli başvuru şartları şu şekildedir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 28 Haziran 2024 tarihi itibariyle 18 yaşından büyük ve 35 yaşını tamamlamamış olmak (18 Eylül 1987 sonrası doğmuş olmak)
  • Başvuru yapacak olan erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlikle ilişiğinin olmaması
  • Yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak
  • Görevinin devamlılığını engelleyebilecek herhangi bir sorunun olmaması
  • 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P3 puan türünden minimum 70 puan ve üstü almış olmak

Adalet Bakanlığı Personel Alım Mezuniyet Bölüm ve Başvuru Tarihi

Adalet bakanlığı tarafından yayımlanan yeni personel alımlarıyla ilgili başvuru yapacak olan adayların herhangi bir lisans bölümünden mezun olması yeterli olacaktır.

Adalet Bakanlığı CTE devlet memuru alımları için başvuru yapacak olan adayların 24 Haziran 2024 tarihi ile 28 Haziran 2024 tarihleri arasında E-devlet üzerinden Adalet Bakanlığı online başvuru sistemi üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. Başvurular için online kariyer kapısı kamu işe alım adresi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.