Adalet Bakanlığı KPSS70/KPSS Taban Puan Yok 230 Devlet Personel Alımı

Adalet Bakanlığı KPSS70/KPSS Taban Puan Yok 230 Devlet Personel Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda KPSS 70 puan ve KPSS taban puan şartsız 230 devlet personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. 8 farklı unvanda yapılacak olan personel alımında ikamet şartı yoktur.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 230 devlet personeli alınacaktır. Personel alımında KPSS taban puan (İdare Memuru Öğrencisi alımı için 70 puan) ve ikamet şartı yoktur.

Ceza ve Tevkifevleri personel alımında başvuru süresi ve şekli.

Adaylar başvurularını 30 Eylül – 14 Ekim 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Ceza ve Tevkifevleri hangi unvanda kaç personel alacaktır.

37 Psikolog, 16 Öğretmen, 19 Sosyal Çalışmacı, 2 Veteriner, 1 İnşaat Mühendisi, 1 Gıda Mühendisi, 4 Fizyoterapist ve 150 İdare Memuru Öğrencisi alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir (İdare Memuru Öğrencisi hariç).

Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden puan almış olmak.

İdare Memuru Öğrencisi alımı için Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 – 35 yaş arasında olmak, 2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.