Adana Üniversitesi KPSS 60 Puan Sınavsız 8 Unvanda 38 Personel Alımı

Adana Üniversitesi KPSS 60 Puan Sınavsız 8 Unvanda 38 Personel Alımı

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu sınavsız 38 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 8 unvanda sınavsız 38 personel alınacaktır. Personel alımında KPSS 60 puan şartı olup ikamet şartı yoktur.

personellll.jpg

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi başvuru şekli ve zamanı

Başvurular 22 Mart 2022 tarihine kadar Personel Daire Başkanlığına şahsen veya Balcalı Mah. Çatalan Cad. No:201/1 01250 Sarıçam/Adana adresine posta yoluyla yapacaklardır.

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi hangi unvanda kaç kişi alıyor

5 Büro Personeli, 8 Destek Personeli, 2 Hemşire, 10 Güvenlik Görevlisi, 5 Tekniker, 6 Teknisyen, 1 Psikolog ve 1 Sosyal Çalışmacı alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Büro Personeli alımı için İlgili bölümlerinden Önlisans mezunu olmak.

Destek Personeli alımı için Lise mezunu olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, 35 yaşını aşmamış olmak, 5 personel için Erkek olmak.

Hemşire alımı için Hemşirelik Lisans mezunu olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak, Erkek olmak ve boyu 170 cm den kısa olmamak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Teknisyen alımı için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, Alanında en az 2 yıl deneyimli olmak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Psikolog alımı için Psikoloji lisans mezunu olmak.

Sosyal Çalışmacı alımı için Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.