Adli Tıp Kurumu Ülke Geneli En Az Lise 11 Unvanda 124 Personel Alıyor

Adli Tıp Kurumu Ülke Geneli En Az Lise 11 Unvanda 124 Personel Alıyor

Adli Tıp Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ülke geneli başvuru ile en az lise mezunu 124 personel alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesinde istihdam edilmek ürere en az lise mezunu KPSS 70 puanla 11 unvanda toplam 124 personel alınacaktır.

personel-2.jpg

Adli Tıp Kurumu personel alımında başvuru süreci

Adaylar için Başvurular 28 Mart 2022 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp 3 Nisan 2022 Pazar günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir. Başvurular Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Adli Tıp Kurumu hangi unvanda kaç personel alıyor

15 Büro Personeli, 11 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 25 Laborant, 6 Mühendis, 13 Biyolog, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Teknisyen, 1 İnfaz ve Koruma Memuru, 15 Sağlık Teknikeri, 3 Hemşire ile 25 Destek Personeli (Hizmetli) alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir

Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1985 (Güvenlik görevlisi ve İnfaz Koruma Memuru için 1 Ocak 1990) ve sonrasında doğmuş olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Büro Personeli kadrosunda 11 personel için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 4 personel için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Destek Personeli (Hizmetli) alımı için Lise mezunu olmak.

Kimyager alımı için Kimya bölümü Lisans mezunu olmak.

Laborant alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Hemşire alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Mühendis (Makine, Kimya) kadroları için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Biyolog alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri alımı için Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp Önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İnfaz ve Koruma Memuru alımı için Lise mezunu olmak, 170 cm den kısa olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, Erkek olmak, 170 cm den kısa olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.