Aile Bakanlığı 3 Şehirde KPSS 60 Sosyal Yardım ve Büro Personel Alımı

Aile Bakanlığı 3 Şehirde KPSS 60 Sosyal Yardım ve Büro Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Resmi duyuru sayfasında yayımlanan ilanlarda KPSS 60 puanla personel alınacağı açıklanmıştır.

Vakıf ilan sayfasında yayımlanan ilanlara göre Aile Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 puanla 3 personel alınacaktır.

Personel alımında başvuru şekli ve başvuru süresi

Adaylar başvurularını kurum internet sitesi üzerinden 4, 7 ve 8 Mart 2022 tarihlerine kadar Online olarak yapacaklardır.

sydv-logo.jpg

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları

Türk vatandaşı olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, edeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Vakfın bulunduğu ilçede ikamet ediyor olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, 2020 – 2021 KPSS sınavlarından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya üniversite eğitimi sırasında bilgisayar dersi gördüğünü belgelendirmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile ilgili engel bulunmamak.

Afyonkarahisar Şuhut SYDV Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımında aranan nitelikler (2 kişi)

Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi ile Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerin birisinden mezun olmak.

Giresun Dereli SYDV Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımında aranan nitelikler (1 kişi)

Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji veya Psikoloji bölümlerinden mezun olmak.

Konya Sarayönü Büro Görevlisi alımında aranan nitelikler (1 kişi)

Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerin, Sosyal hizmetler, sosyoloji, Sosyal Güvenlik psikoloji, toplum gelişimi, sosyal bölümlerinden mezun olarak lisans diplomasına sahip olmak veya alanında yüksek lisansını tamamlamış olmak, muhasebe bilmek tercih nedeni olacaktır.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.