Anayasa Mahkemesi KPSS 55 İkamet Yok 15 Aşçı-Bahçıvan Personel Alımı

Anayasa Mahkemesi KPSS 55 İkamet Yok 15 Aşçı-Bahçıvan Personel Alımı

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 81 ilden başvuru ile ikamet şartsız 15 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. En az lise mezunu olmak üzere alınacak personeller için KPSS 55 puan şartı vardır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Anayasa Mahkemesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS 55 puanla ikamet şartı olmadan 15 devlet personeli alınacaktır. Adaylar için başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı personel alımında başvuru zamanı ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 27 Mart – 3 Nisan 2023 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Anayasa Mahkemesi hangi kadroda kaç personel alıyor.

3 Bahçıvan, 9 Temizlik Görevlisi, 1 Aşçı ve 2 Teknisyen alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı kanunun değişik 48. maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 55 puan almış olmak, Türk vatandaşı olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Kamu kurum ve kuruluşlarında başvuruda bulunacağı pozisyon unvanında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

Teknisyen alımı için Meslek Liselerinin İnşaat Teknolojisi alanının Yapı Dekorasyonculuğu veya Yapı Yüzey Kaplamacılığı dallarının birinden mezun olmak veya Ortaöğretim kurumlarından mezun olup, anılan dallara ilişkin 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’na göre ustalık belgesi veya Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan onaylı mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak, Bu alanda en az 2 yıl çalıştığını belgelemek.

Bahçıvan alımında 2 personel için 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden mezun olmak, 1 personel için Tarım/Ziraat Meslek Lisesi ve dengi okul mezunu olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak.

Aşçı alımı için Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gemi Aşçılığı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Önlisans programlarının birinden mezun olmak, Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.