Bingöl Üniversitesi En Az Lise KPSS 50 38 Memur Alımı Başvuru Başladı

Bingöl Üniversitesi En Az Lise KPSS 50 38 Memur Alımı Başvuru Başladı

Bingöl Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda genel başvuru ile KPSS 50 puan en az lise mezunu ikamet şartı yok sınavsız 2 unvanda toplam 38 Devlet Personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Bingöl Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere genel başvuru ile ikamet şartsız en az lise mezunu olmak üzere KPSS 50 puanla 2 unvanda 38 Devlet Personel alımında başvurular başladı.

Bingöl Üniversitesi personel alımı başvuru şekli ve zamanı

Başvurular 15 Nisan 2022 tarihine kadar yapılacaktır. Adaylar başvurularını Selahaddin-i Eyyübi Mahallesi Üniversite Caddesi No:1 Merkez/Bingöl adresine yapacaklardır.

Bingöl Üniversitesi hangi unvanda kaç kişi almaktadır

24 Destek Personeli ve 14 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak.

Destek Personeli kadrosu için;

22 personel alımında Lise mezunu olmak, 2020 KPSS P94 sınavından en az 50 puan almış olmak, 32 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Hijyen Sertifikasına sahip olmak.

1 personel alımında Liselerin Makine Teknolojisi Alanından mezun olmak, 2020 KPSS P94 sınavından en az 55 puan almış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Sürücü Belgesine sahip olmak, Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Belgesine sahip olmak.

1 personel alımında Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü Önlisans mezunu olup kapalı devre CCTV kamera sistemleri sertifikasına sahip olmak, 2020 KPSS P93 sınavından en az 55 puan almış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için;

2020 KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 55 puan almış olmak, 32 yaşından gün almamış olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Boy uzunluğu bayanlarda 165 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasında farkın 15’den fazla 13’den az olmalıdır, Boy uzunluğu erkeklerde Boy uzunluğu 170 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasında farkın 15’den fazla 13’den az olmalıdır

4 Kadın personelden 2 kişi Önlisans, 2 kişi Lise mezunu olmak.

10 Erkek personelden 5 kişi Önlisans, 5 kişi Lise mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.