Bingöl Üniversitesi KPSS 50 İle En Az Lise 38 Devlet Memur Alımı

Bingöl Üniversitesi KPSS 50 İle En Az Lise 38 Devlet Memur Alımı

Bingöl Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu ikamet şartı olmaksızın 81 il başvuru ile KPSS 50 puan sınavsız 2 unvanda toplamda 38 Devlet Memur alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Bingöl Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu olmak üzere KPSS 50 puanla ikamet şartsız genel başvuru ile 2 unvanda toplam 38 Devlet Memuru alınacaktır.

Bingöl Üniversitesi personel alımı için başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 15 Nisan 2022 tarihine kadar Selahaddin-i Eyyübi Mah. Üniversite Cad No:1 Merkez/Bingöl adresine yapacaklardır.

Alınacak personellerin unvan ve sayıları

24 Destek Personeli ve 14 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak.

Destek Personel alımında;

10 personel alımı için Lise mezunu olmak, 2020 KPSS P94 sınavından en az 50 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşından gün almamış olmak, Hijyen Sertifikasına sahip olmak.

12 personel alımı için Lise mezunu olmak, 2020 KPSS P94 sınavından en az 50 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşından gün almamış olmak, Hijyen Sertifikasına sahip olmak, Askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak.

1 personel alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanından mezun olmak, 2020 KPSS P94 sınavından en az 55 puan almış olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak, Sürücü Belgesine sahip olmak, Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Belgesine sahip olmak.

1 personel alımı için Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü Önlisans mezunu olup kapalı devre CCTV kamera sistemleri sertifikasına sahip olmak, 2020 KPSS P93 sınavından en az 55 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olmak.

Güvenlik Görevlisi alımında;

2020 KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 55 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşından gün almamış olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Boy uzunluğu bayanlarda 165 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasında farkın 15’den fazla 13’den az olmalıdır, Boy uzunluğu erkeklerde Boy uzunluğu 170 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasında farkın 15’den fazla 13’den az olmalıdır

4 Kadın personelden 2 kişi Önlisans, 2 kişi Lise mezunu olmak.

10 Erkek personelden 5 kişi Önlisans, 5 kişi Lise mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.