Cumhurbaşkanlığı  45 Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Cumhurbaşkanlığı 45 Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Resmi Gazete de Yayımlanan Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İle Strateji ve Bütçe Başkanlığı 45 Uzman Yardımcısı Alacak. Başvurular Başladı.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Cumhurbaşkanlığı strateji ve Bütçe uzman yardımcısı kadrosuna sınavla uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecektir.

Cumhurbaşkanlığı Personel Alımı 2021

Resmi Gazetede yayımlanan iş ilanı ile Cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe uzman yardımcısı alımı gerçekleştireceği duyuruldu. Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı alımı sınav ile gerçekleştirilecek olup 45 kadroya atama yapılacaktır.

cumhurbaskanligi-uzman-yardimcisi-alimi-45.jpg

Cumhurbaşkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Tarihleri

Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı Alımı İçin başvuruda bulunmak isteyen adaylar sınav başvurularını elektronik ortamda yapılabilecektir. Başvurular 1 Kasım 2021 tarihi itibari ile başlamıştır.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yarımcısı Sınav Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Uzman Yardımcısı kadrolarına giriş sınavı başvuruları https://sinavbasvuru.sbb.gov.tr/ internet adresi üzerinden başladı gerekli şartları taşıyan adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirebileceklerdir.

Strateji ve uzman Yardımcısı İş Başvuru Şartları

  • Lisans Mezunu İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi Uluslar arası İlişkiler Hukuk Maliye İnşaat Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmaları gerekmektedir.
  • 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olmak.
  • KPSS ilgili puan türlerinde en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Resmi Kılavuz Adresi.

Resmi İş Başvuru Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.