Cumhurbaşkanlığı KPSS Şartsız 97 Devlet Memur Alımı Sona Eriyor

Cumhurbaşkanlığı KPSS Şartsız 97 Devlet Memur Alımı Sona Eriyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ikamet şartsız 97 devlet memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı. 81 il başvuru ile KPSS şartsız olarak alınacak personeller sözleşmeli kadroda görev yapacaklardır.

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre Cumhurbaşkanlığına bağlı Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 97 devlet memuru alınacaktır. 5 ilde (Ankara, Yalova, İstanbul, Kırıkkale, Kocaeli) görev yapacak personel alımı için başvurular sona eriyor.

Savunma Sanayi Başkanlığı personel alımında başvuru şekli ve başvuru son günü.

Başvurular 26 Eylül 2022 tarihinde sona eriyor. Adaylar başvurularını kurum internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Savunma Sanayi Başkanlığı personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir.

İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak. Özel bilgi ve ihtisas alanlarında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak, 657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde sayılan genel şartları taşımak, YDS/e-YDS sınavından en az (B) seviye puana (en az 80 ve üzeri puan) sahip olmak, Alım yapılacak pozisyonun gerektirdiği özel bilgi, ihtisas alanı, iş tecrübesi gibi hususlara ilişkin diğer şartları taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.