Devlet Dairesi İkamet Şartsız KPSS 55 Puanla İtfaiye Eri Alımı

Devlet Dairesi İkamet Şartsız KPSS 55 Puanla İtfaiye Eri Alımı

Devlet Dairesi tarafından yerel yönetimler resmi web sitesinde yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile devlet personeli alınacağı açıklanmıştır. Alınacak personel KPSS 55 puanla kadın/erkek itfaiye eri olarak görev yapacaktır.

Yerel yönetimler resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre Siirt ili Tillo Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 55 puanla kadın erkek 1 itfaiye eri alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı olmadığı için ülke geneli başvuru yapılabilecektir. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

Tillo Belediyesi personel alımı için başvuru şekli ve zamanı.

Adaylar başvurularını 3 – 5 Ocak 2022 tarihleri arasında Fakirullah Mahallesi İbrahim Hakkı Meydanı, No:21 Tillo/Siirt adresine şahsen yapacaklardır.

İtfaiye Eri alımı için adayların sahip olması gereken nitelikler nelerdir (1 kişi).

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programından mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 2022 KSPS sınavından ilgili puan türünden en az 55 puan almış olmak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.