Devlet Hava Meydanları 61 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Devlet Hava Meydanları 61 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Resmi Gazete de Yayımlandı. DHMİ 2 Unvanda 61 Personel Alımı Gerçekleştirecek. Yazılı ve Sözlü Sınav İle Personel Alımı Yapılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Personel Alımı Gerçekleştireceğini Duyurdu. DHMİ Resmi gazetede yayımlanan personel alımı ilanına göre 61 Personel Alımı Yapılacaktır.

DHMİ Personel Alımı 2021

Resmi Gazete de yayımlanan Personel Alımı ilanına göre devlet hava meydanları işletmesi 11 Asistan Hava Trafik Kontrolörü 50 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü toplam 61 personel alımı gerçekleştirecektir.

DHMİ Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Devlet Hava Meydanları personel alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 1-13 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

dhmi-61-personel-alimi-2021.jpg

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Resmi gazetede yayımlanan personel alımı başvuru şartlarını taşıyan adaylar yukarıda belirtilen tarih aralığında başvurularını e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısıhttps://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapılabilecektir.

DHMİ Personel Alımı Başvuru Şartları

Sınava Katılacaklar için Genel Şartlar:

  • Türk Vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum olmamak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
  • KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.