Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 23 İlde Üst Yaş Şartsız 26 Memur Alımı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 23 İlde Üst Yaş Şartsız 26 Memur Alımı

Kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilanda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 23 ilde istihdam edilmek üzere ikamet şartsız yazılı sözlü sınav yapılmadan toplamda 26 devlet memuru alınacaktır.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kamu ilan Web sayfasında yayınlanan ilan a göre KPSS 70 puanla yazılı ve sözlü sınav olmaksızın üst yaş ve ikamet şartsız toplamda 26 Avukat alınacaktır.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü başvuru zamanı ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 18-28 Temmuz 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer Sitesi ve e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Avukat alımında adaylarda aranan başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48 li maddesindeki genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak, son müracaat tarihi itibariyle avukatlık ruhsatnamesi ne sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.