Devlet Üniversitesi KPSS 55 Puanla Lise Mezunu Personel Alımı

Devlet Üniversitesi KPSS 55 Puanla Lise Mezunu Personel Alımı

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda Devlet Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere lise mezunu personeller alınacaktır. Alacak personeller için ikamet şartı olmayıp KPSS 55 puan şartı vardır.

Çankırı ili Karatekin Üniversitesi tarafından kamu ilan Resmi Web sayfasında yayınlanan ilana göre KPSS 55 puanla 2 personel alınacaktır. Adayların lise mezunu olması ve KPSS 55 puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Karatekin Üniversitesi personel alımı için başvuru şekli ve başvuru zamanı.

Adaylar başvurularını 7 Ekim 2022 tarihine kadar Üniversitenin personel daire başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, 657 sayılı kanunun 48 maddesinin a bendinde belirtilen şartları taşımak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Büro personeli alımı için MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak, Iş sağlığı ve iş güvenliği eğitim belgesine sahip olmak, Yükseköğretim kurumlarında çalışmış olmak, Kamu kurumlarında en az 5 yıl deneyime sahip olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

Destek personeli alımı için B sınıfı ehliyete sahip olmak, MEB onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Metal Doğramacı sertifikasına sahip olmak, MEB’ onaylı Dış/İç Kaplama ve Yalıtım sertifikasına sahip olmak, İnşaat sektöründe En az 1 yıl deneyimli olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.