DHMİ En Az Lise Merkezi Atama 206 Şoför Memur Personel Alımı

DHMİ En Az Lise Merkezi Atama 206 Şoför Memur Personel Alımı

Devlet Hava Meydanları tarafından ÖSYM Resmi Web sayfasında yayınlanan ilanda 2022/1 KPSS başvurusu ile merkezi atama en az lise mezunu ikamet şartsız farklı unvanlarda toplamda 206 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

ÖSYM internet sitesinde yayınlanan 2022 1 kpss Merkezi atama başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre Devlet Hava Meydanları bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu ikamet Cansu olmadan farklı unvanlarda toplamda 206 personel alınacaktır.

Devlet Hava Meydanları personel alımında başvuru şekli ve başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 7 Temmuz 2022 tarihine kadar ÖSYM aday işlemleri sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Devlet Hava Meydanları hangi unvan da kaç kişi almaktadır

82 ARFF Memuru, 9 İş Makinesi Sürücüsü, 5 Köprü Operatörü, 13 Memur, 4 Şoför, 70 Tekniker, 1 Teknisyen, 19 APron Memuru ve 3 Mühendis alınacaktır.

Teknisyen alımı için Liselerin Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.

ARFF Memuru alımı için 70 personel için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, 12 personel için Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından mezun olmak.

İş Makinesi Sürücüsü alımı için Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak, İş Makineleri Operatörlüğü önlisans programından mezun olmak.

Köprü Operatörü alımı için Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Şoför alımı için Önlisans mezunu olmak, D Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak.

Tekniker alımı için Elektrik veya Elektrik Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.

Memur alımında 1 personel için Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği önlisans programından mezun olmak, 6 personel için Türk Halk Bilimi veya Türk Halkbilimi lisans programından mezun olmak, 6 personel için Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi lisans programlarının birinden mezun olmak.

Mühendis alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Apron Memuru alımı için Havacılık Yönetimi, Havacılık işletmeciliği, Havacılık, Sivil Hava İşletmeciliği, Sivil Havacılık İşletmeciliği veya Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Lise kadrolar.

Önlisans kadrolar.

Lisans kadrolar.

Başvuru kılavuzu.

Kontenjanlar ve şartlar..

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.