Diyanet İşleri Başkanlığı İkamet/KPSS Yok Kadrolu Devlet Memuru Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı İkamet/KPSS Yok Kadrolu Devlet Memuru Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan ilanda genel idare hizmetleri sınıfından kadrolu devlet memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında ikamet şartı olmadığından 81 şehirden başvuru yapılabilecektir.

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 7 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır. Adaylar için KPSS ve ikamet şartı bulunmamaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 14 Ekim 2022 tarihine kadar kurum internet adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Müfettiş Yardımcısı kadrosuna başvuru için adayların sahip olması gereken nitelikler nelerdir (7 personel).

En az lisans düzeyinde Dini Yüksek Öğrenim görmüş olmak, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, Müfettiş yardımcılığı giriş sınavının ilan edildiği tarihte başkanlığın vaizlik dengi ve üstü kadrolarında görev yapıyor olmak, Sağlık durumu her türlü iklim koşulunda mühendisi yapmaya elverişli olmak, Memuriyete engel adli sicil kaydı bulunmamak, Diyanet İşleri Başkanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde belirtilen ortak ve terlikleri taşıyor olmak, Müfettiş yardımcılığı yarışma sınavında daha önce 2 defa başarısız olmamak, Son 5 yıl içerisinde aylıktan kesme 10 yıl içerisinde de kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.