Diyanet İşleri KPSS 50 Puan 13 Devlet Memur Alımı 26 Eylül Son

Diyanet İşleri KPSS 50 Puan 13 Devlet Memur Alımı 26 Eylül Son

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda 81 ile başvuru ile ikamet şartsız 13 devlet memuru alınacağı açıklanmıştır. Alınacak personeller için KPSS 50 puan şartı vardır. Başvurular sona ermektedir.

Resmi gazetede yayınlanan ilanına göre Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 4 unvanda 13 devlet memuru alınacaktır. Adaylar 81 şehirden başvuru ile ikamet şartsız KPSS 50 puanla istihdam edileceklerdir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 26 Eylül 2022 tarihinde sona ermektedir. Adaylar başvurularını kurum web sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Diyanet İşleri Başkanlığı hangi unvanda kaç kişi alıyor.

1 Tarihçi, 1 Yazma Eser Uzmanı, 1 Yönetmen ve 9 Mütercim Tercüman alınacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 maddesinin a bendinde belirtilen şartları taşımak, 2020 yılı kpss sınavından ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Tarihçi kadrosu için Dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, YDS sınavından herhangi bir dilden en az B düzeyinde puan almış olmak.

Yazma Eser Uzmanı kadrosu için Arap, Fars dili edebiyat bölümlerinden en az Lisans mezun olmak.

Yönetmen kadrosu için Radyo, televizyon, sinema ve gazetecilik bölümlerinin (Film Tasarımı ve Yönetimi, Radyo, Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Basın ve Yayın, Yeni Medya ve İletişim) birinden Lisans mezunu olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslar bünyesinde en az 5 yıl yönetmen veya yapımcı olarak çalışmış olmak.

Mütercim tercüman kadrosu için Lisans mezunu olmak, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca ve Portekizce dillerinin ilgili bölümlerinden (Filoloji, mütercimlik, tercümanlık, çeviribilim vb.) mezun olanlar için (B) düzeyinde, Diğer dört yıllık yükseköğretim mezunu olanlar için (A) düzeyinde YDS yabancı dil belgesine sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.