Enerji Bakanlığı 81 İl Başvuru 25 Devlet Personel Alımı Yarın Son

Enerji Bakanlığı 81 İl Başvuru 25 Devlet Personel Alımı Yarın Son

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda KPSS 70 puanla 25 personel alınacağı açıklanmıştır. 5 unvanda yapılacak personel alımında ikamet şartı yoktur.

Kamu İlan Resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Türkiye Enerji nükleer ve maden araştırma Kurumu bünyesinde görevlendirilmek 25 personel alınacaktır. Alınacak personeller Lise Önlisans ve lisans mezunlarından olmak üzere 5 farklı unvanda istihdam edileceklerdir.

Maden araştırma Kurumu başvuru son günü ve başvuru şekli.

Başvurular 21 Eylül 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Maden araştırma Kurumu hangi unvanda kaç personel alıyor.

10 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 5 Mühendis, 2 Avukat, 5 Tekniker ve 3 Teknisyen alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Mühendis kadrosu için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, YDS sınavından İngilizce dilinden en az 60 puan almış olmak.

Tekniker kadrosu için İlgili bölümlerden önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Teknisyen kadrosu için Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Avukat kadrosu için Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, İngilizce dilinden YDS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.