Gebze Üniversitesi KPSS 40 Puanla Sınavsız 31 Personel Alımı Şartlar

Gebze Üniversitesi KPSS 40 Puanla Sınavsız 31 Personel Alımı Şartlar

Gebze Teknik Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda sınavsız en az lise mezunu KPSS 40 puanla 31 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Gebze Teknik Üniversitesinde görevlendirilmek üzere KPSS 40 puanla en az lise mezunu farklı unvanlarda 31 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı olmayı adaylara herhangi bir sınav yapılmayacaktır.

Gebze Teknik Üniversitesi ilanına başvuru şekli ve süresi

Başvurular 4 Şubat tarihine kadar Üniversitenin personel daire başkanlığı yazı işlerine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

personel-2.jpg

Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuru şartlar (15 kişi)

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Lise mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek olmak, 170 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 dan fazla, 13 den az olmamak, 18 – 30 yaş arasında olmak.

Temizlik Görevlisi alımında aranan nitelikler (13 kişi)

Lise mezunu olmak, 9 personel için 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 40 puan, 4 personel için en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Şoför kadrosu için başvuru nitelikler (1 kişi)

Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, D sınıfı sürücü belgesine, Psikoteknik belgesine sahip olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Spor Uzmanı alımı için aranan şartlar (1 kişi)

Lisans mezunu olmak, Cankurtaranlık belgesine sahip olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 18 – 30 yaş arasında olmak.

Avukat kadrosuna başvuru özellikleri (1 kişi)

Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak ve Avukatlık ruhsatına sahip olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Kamu İhale Mevzuatı ve İş Hukuku Alanında sertifika sahibi olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.