Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel Alımı Gerçekleştirecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel Alımı Gerçekleştirecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı Farklı Unvanlarda 2022 Yılında Göreve Başlatmayı Planladığı 436 personel Alımı İçin Çalışmalara Başladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 436 personel alımı gerçekleştirecektir. Avukat, Defterdar uzman yardımcısı, Büro Personeli, Destek Personeli, Tekniker ve Korumu güvenlik görevlisi unvanlarında toplam 436 personel alımı gerçekleştirilecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı

Bakanlık Merkez ve Taşra Teşkilatlarında görevlendirilmek üzere farklı unvanlarda 436 personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.50 Hazine Avukatı alımı ÖSYM tarafında merkezi yerleştirmeyle 29 Aralığa kadar gerçekleştirilebilecektir.

Maliye Personel Alımı Unvan ve Sayıları Neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde çeşitli unvanlarda yapılacak personel alımı için 250 Defterdar uzman yardımcısı, Bakanlık merkez 136 sözleşmeli personel,38 Büro personeli, 13 Destek personeli,5 Koruma ve Güvenlik personeli,15 Tekniker, Taşra teşkilatı için 65 Avukat olmak üzere personel alımı sözleşmeli kadrolara gerçekleştirilecektir.

maliye-436-personel-alimi.jpg

Bakanlık Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Avukat Alımı ÖSYM tarafından 29 Aralık 2021 saat 23:59'a kadar tercih alınmaya devam edecektir. Bakanlık diğer kadrolar için sözleşmeli personel alımı çalışmaları son aşamaya geldiği ve kısa süre içerisinde personel alımı ilanı yayımlanacağı belirtilmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2022 Yılında Kaç Personel Alacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2022 Yılı Bütçe görüşmelerinde Mecliste yapılan açıklamaya göre 3703 Kadroya personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.