İçişleri Bakanlığı 35 Devlet Memuru Alımı 2 Aşamalı Sınavla

İçişleri Bakanlığı 35 Devlet Memuru Alımı 2 Aşamalı Sınavla

Resmi Gazete de Yayımlanan Personel Alımı Kapsamında. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı 35 Uzman Yardımcısı Alımı Gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı 8. ve 9. Dereceden 35 Personel Alımı Gerçekleştirecektir. İl Göç İdaresi Başkanlığında görevlendirilmek üzere Yazılı ve Sözlü sınavla Uzman Yardımcısı Alımı Gerçekleştirilecektir.

İçişleri Uzman Yardımcısı Alımı 2022

Resmi Gazete de Yayımlanan Personel Alımı Kapsamında İçişleri İl Göç İdaresi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 35 Uzman Yardımcısı Personel Alımı Gerçekleştirilecektir. Son Başvuru 9 Ocak 2022.

İl Göç İdaresi Uzman Yardımcısı Alımı Sınav Başvuru Tarihleri

Adaylar Uzman Yardımcısı alımı için başvurularını 31/12/2021 ile 09/01/2022 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

gco-idaresi-35-uzman-alimi.jpg

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar belirtilen tarihlerde başvurularını e-Devlet-Göç İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden çevrimiçi yapılacak olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Farklı başvurular kabul edilmeyecektir.

İçişleri İl Göç İdaresi Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı DMK ’nın 48. mad. şartlarını taşımak,
  • Üniversitelerin En az 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
  • 2020 veya 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak,
  • 4- 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış (01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.