İçişleri Bakanlığı 81 İl Başvuru Devlet Memur Başvuru Ekranı Açıldı

İçişleri Bakanlığı 81 İl Başvuru Devlet Memur Başvuru Ekranı Açıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda Ülke geneli başvuru ile yüksek maaşla KPSS ve ikamet şartı olmadan 4 unvanda 4 Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla 81 il başvuru KPSS ve ikamet şartsız 4 farklı unvanda 4 Bilişim Personeli Devlet Personel alımı için başvuru ekranı açıldı.

Göç İdaresi personel alımında başvuru süreci

Başvurular 1 Mayıs 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer internet adresinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Göç İdaresi hangi unvanda kaç kişi alıyor

1 Kıdemli Net Uzmanı, 1 .Net Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı ve 1 Ağ Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan nitelikler nelerdir

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

İlgili mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 8 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Kıdemli Net Uzmanı ve Net Uzmanı için bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla on katı (10) aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Kılavuzda yer alan diğer özel niteliklere sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.