İçişleri Bakanlığı En Az 11000 TL Maaşla KPSS Şartsız 17 Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı En Az 11000 TL Maaşla KPSS Şartsız 17 Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığınca Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az 11 bin 222 lira maaşla KPSS şartı olmadan 17 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere en az 11 bin 222 lira maaşla 17 Bilişim Personeli alımında şartlar ve unvanlar. Başvuruda KPSS ve ikamet şartı aranmıyor.

İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğü personel alım süreci ne zaman başlıyor.

Başvurular 31 Ocak – 7 Şubat 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Alınacak personellerin unvan ve sayıları

1 Kıdemli Yazılım Mimarı, 7 Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, 7 .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, 2 Yazılım Test Uzmanı alınacaktır.

bilisim-personeli.jpg

İçişleri Bakanlığı Bilişim Personeli kadrosuna başvuru için adaylarda aranan şartlar

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri taşımak.

Genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 5 katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Başvurular başladığında başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.