İçişleri Bakanlığı En Az Lise 7 Unvanda 44 Personel Alımı 4 Mart Son

İçişleri Bakanlığı En Az Lise 7 Unvanda 44 Personel Alımı 4 Mart Son

İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda en az lise mezunu ikamet şartsız 44 personel alımı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 puanla 7 unvanda en az lise mezunu 44 personel alımı için başvurular 4 Mart son.

sahil-guvenlik.jpg

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımında başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular yarın (4 Mart 2022) sona eriyor. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden elektronik olarak yaoacaklardır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel dağılımı

4 Büro Personeli, 3 Tekniker, 4 Garson, 25 Hizmetli, 1 Marangoz, 6 Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme, 1 Motor Teknisyeni alınacaktır.

Personel alımında adaylar için ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartlar ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen şartlara sahip olmak, 18 – 36 yaş arasında olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Büro Personeli kadrosunda (1 kişi) İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 3 kişi için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak veya Önlisans mezunu olup MEB’den onaylı en az 120 saatlik bilgisayar sertifikası sahibi olmak.

Tekniker (bilgisayar, harita kadastro, inşaat) kadrosunda Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olmak.

Garson kadrosunda Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya lise mezunu olmanın yanında servis/garson dalında ustalık veya kalfalık ya da MEB onaylı Servis Elemanı(Garson) sertifikasına sahip olmak.

Hizmetli kadrosunda Lise mezunu olmak, MEB onaylı Ev ve Kurum Temizliği Kursu Belgesi’ne sahip olmak (belgesi olmayan adaylar da başvuru yapabilecektir.)

Marangoz kadrosunda Meslek Liselerinin Ahşap Teknolojileri Alanı/Dalları veya Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı/Dallarının birinden mezun olmak.

Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Teknisyeni kadrosunda Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İklimlendirme Sistemleri, Soğutma Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri ve Soğutma bölümünden mezun olmak.

Motor Teknisyeni kadrosunda Meslek Liselerinin; Makine Teknolojisi alanının “Makine Bakım” Motor (Benzinli), Motor (Dizel) veya Denizcilik Liselerinin “Makine Zabitliği” bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.