İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puanla 44 Personel Alımı Başvuru Ekranı

İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puanla 44 Personel Alımı Başvuru Ekranı

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda en az lise mezunu ikamet şartsız 44 personel alımı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 60 puanla en az lise mezunu 7 unvanda 44 personel alımı başvuru ekranı açıldı.

sahil-guvenlik.jpg

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımında başvuru zamanı ve şekli

Başvurular 4 Mart 2022 tarihine kadar e-devlet üzerinden Online olarak yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı alınacak personellerin dağılımı

4 Büro Personeli, 3 Tekniker, 4 Garson, 25 Hizmetli, 1 Marangoz, 6 Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme, 1 Motor Teknisyeni alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48’inci maddesi ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen şartlara sahip olmak, 18 – 36 yaş arasında olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Büro Personeli kadrosunda (1 kişi) için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 3 kişi için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak veya Önlisans mezunu olup MEB’den onaylı en az 120 saatlik bilgisayar sertifikası sahibi olmak.

Tekniker (bilgisayar) kadrosu için Meslek Yüksekokullarının Bilgisayar Teknolojisi veya Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olmak.

Tekniker (harita kadastro) kadrosu için Meslek Yüksekokullarının Harita, Harita Kadastro veya Harita Teknikerliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

Tekniker (inşaat) kadrosu için Meslek Yüksekokullarının İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak.

Garson kadrosu için Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya lise mezunu olmanın yanında servis/garson dalında ustalık veya kalfalık ya da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Servis Elemanı(Garson) Sertifikasına sahip olmak.

Hizmetli kadrosu için Lise mezunu olmak, Tercihen MEB onaylı Ev ve Kurum Temizliği Kursu Belgesi’ne sahip olmak.

Marangoz kadrosu için Meslek Liselerinin Ahşap Teknolojileri Alanı/Dalları veya Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı/Dallarının birinden mezun olmak.

Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Teknisyeni kadrosu için Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İklimlendirme Sistemleri, Soğutma Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri ve Soğutma bölümünden mezun olmak.

Motor Teknisyeni kadrosu için Meslek Liselerinin; Makine Teknolojisi alanının “Makine Bakım” Motor (Benzinli), Motor (Dizel) veya Denizcilik Liselerinin “Makine Zabitliği” bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.