İçişleri Bakanlığı KPSS İkamet Yok Yüksek Maaşla Devlet Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı KPSS İkamet Yok Yüksek Maaşla Devlet Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS ve ikamet şartı olmadan 4 unvanda yüksek maaşla sözleşmeli Devlet Memuru alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla 4 unvanda KPSS ve ikamet şartsız 4 sözleşmeli bilişim personeli Devlet Memuru alınacaktır.

Göç İdaresi personel alımı başvuru süresi ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 25 Nisan – 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer internet adresinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü hangi unvanda kaç personel alıyor

1 Kıdemli Net Uzmanı, 1 .Net Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı ve 1 Ağ Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 8 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Kıdemli Net Uzmanı ve Net Uzmanı için bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla on katı (10) aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Kılavuzda yer alan diğer özel niteliklere sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.