İŞKUR 81 İL Başvuru KPSS Şartsız Personel Alımı Yarın Başlıyor

İŞKUR 81 İL Başvuru KPSS Şartsız Personel Alımı Yarın Başlıyor

Resmi Gazetede Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda 81 şehirden başvuru ile KPSS şartsız 13 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında ikamet şartı yoktur. Başvurular yarın başlıyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 13 personel alınacaktır. Alınacak personeller sözleşmeli bilişim personeli olarak görev yapacaklardır.

İŞKUR personel alımında başvuru zamanı ve başvuru şekli.

Başvurular yarın (26 Eylül 2022) başlıyor. Adaylar başvurularını 10 Ekim 2022 tarihine kadar Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı Numara 42 Yenimahalle Ankara adresine şahsen veya posta yolu ile yapacaklardır.

İŞKUR hangi kadroda kaç personel almaktadır.

1 Kıdemli Siber güvenlik uzmanı, 1 Bilgi güvenliği uzmanı, 1 Ağ ve güvenlik uzmanı, 1 Sistem uzmanı, 1 Veritabanı uzmanı, 3 Kıdemli yazılım uzmanı ve 5 Yazılım geliştirme uzmanı alınacaktır.

İŞKUR personel alımında adaylarda aranan başvuru nitelikleri nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 3 ve 5 yıl deneyimli olmak, Güncel programlama dillerinden en az ikisini biliyor olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak ve diğer teknik ve özel nitelikleri taşımak.

KPSSP3 puanının yüzde yetmişi ile geçerli yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak olup, yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.