Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Memur Alımı Yapacak

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Memur Alımı Yapacak

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu 2022 ve 2023 Kamu Personel Seçme Sınavı puan türleri baz alınarak memur alımı yapacak. Alım yapılacak memur alımlarında gerekli şartlar ve detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu kadrolu memur alımlarını online olarak başvuru yapabilecek. Buna ek olarak Genel İdari Hizmetler sınıfında görevlendirilecek kadrolu memur alımları için detayları haberimizde. 9. Derece kadrolarda görevlendirilecek kadrolu memur alımları Ankara’da 13 kişi, İstanbul’da görevlendirilecek 5 uzman yardımcısı alımları için detaylar haberimizde.

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Memur Alım Şartları

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu başvurusu yapacak olan adaylardan istenen genel şartlar şu şekildedir;

  • 657 devlet memurları kanununda yer alan şartların karşılanması
  • 35 yaşını tamamlamamış olmak
  • Görevin sürekliliğini engelleyebilecek herhangi bir fiziksel sağlık sorununun ve ruhsal problemlerinin olmaması
  • 2022 ve 2023 yılında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinden minimum 80 ve üstü puan almış olmak gerekmektedir.

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Memur Alım Nitelikleri Nelerdir?

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımlarında görevlendirilecek personellerden istenen nitelikler şu şekildedir;

Uzman yardımcısı alımları için adayların;

  • Hukuk
  • Siyasal Bilgiler
  • İşletme
  • İktisat
  • İktisadi ve İdari bilimler
  • Ticari bilimler bölümlerinin herhangi birinin lisans alanından mezun olmak.

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başvuruları Ne Zaman?

Kamu Gözetim, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımlarında adaylar başvurularını 14 Nisan 2024 tarihine kadar yapabilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların E-devlet üzerinden ya da kariyer Kapısı kamu işe alım resmi web sitesi üzerinden yapabilirler.

2024 yılında alım yapılacak personeller ve devlet memuru alımlarından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemizi takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.