Koçarlı Belediyesi KPSS 50 Puanla 6 Devlet Memur Alımı Yarın Başlıyor

Koçarlı Belediyesi KPSS 50 Puanla 6 Devlet Memur Alımı Yarın Başlıyor

Koçarlı Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS 50 puanla ikamet şartı olmadan 4 unvanda toplamda 6 Devlet Memuru alınacağı açıklanmıştı. Adaylar için başvurular yarın başlıyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Aydın ili Koçarlı Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 50 puanla 4 unvanda ikamet şartı olmadan 6 Devlet Memuru personel alınacaktır.

Koçarlı Belediyesi hangi unvanda kaç kişi alıyor

3 Memur, 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 Bilgisayar İşletmeni ve 1 Eğitmen alınacaktır.

Koçarlı Belediyesi personel alımında başvuru süreci

Başvurular yarın (13 Nisan) başlayıp 15 Nisan 2022 tarihinde sona ermektedir. Orta mahalle Cumhuriyet Meydanı No:6D Koçarlı/Aydın adresine şahsen veya posta ile veya Kurum e-posta adresine Online olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Memur kadrosunda;

2 personel için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

1 personel için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, MEB onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

Bilgisayar İşletmeni kadrosu için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, MEB onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Eğitmen alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca kabul edilen Pedagojik Formasyon Eğitimi almış olduğunu belgelemek, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.