KPSS şartı yok: Kamuya Personel Alımı Yapılacak! (Başvuru Ekranı)

KPSS şartı yok: Kamuya Personel Alımı Yapılacak! (Başvuru Ekranı)

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından personel alım ilanı yayımlandı. Personel alımıyla ilgili başvuru ve detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre yeni memur alımı yapacak. Alım yapılacak personeller bağımsız denetçi aday belirleme ilanına başvuru yapmak isteyen adayların merak ettiği sorular ve gerekli şartlar haberimizde.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Personel Alımı

Bağımsız denetçi olarak görev yapmak isteyen adayların yönetmeliğe göre sınava girmek zorunda. Buna göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Personel Alımı için yapılacak sınav 29 Haziran 2024 tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek. Bu sınavı başarılı olarak geçen adayların mevzuatta yer alan şartların karşılanması durumunda bağımsız denetçi olarak görevlendirilebilecek.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Personel Alımı Nitelikleri

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Personel Alımı için başvuru yapacak olan adayların;

  • Bankacılık
  • Hukuk
  • İktisat
  • İşletme
  • Maliye
  • Muhasebe
  • Kamu Yönetimi
  • Sigortacılık
  • Siyasal bilgiler bölümlerinin eğitim veren yüksekokullar, fakülteler ya da denkliği olan yükseköğretim kurumlarınca tasdik edilecek yabancı eğitim kurumlarının minimum lisans seviyesinde mezun olanlar ya da diğer öğretim dallarının lisans seviyesindeki eğitim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. Bunlar ek olarak işe alım sürecinde belirlenmiş eğitim dallarının lisans üstü seviyesinde diploma sahibi olanlar bu alımlara başvuru yapabilirler.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Personel Alımı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan alımlarda güncel sınav ilanına göre başvurularını 22 Nisan 2024 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların elektronik ortamlarda Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu resmi web sitesi üzerinden internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlamamaları gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra başvurusu onaylanan adayların sınavlarda başarılı olmaları durumunda denetleme olarak görev yapabilecekler.

Güncel devlet memur alımları, kamu personel alımları ve işçi alımları hakkında son dakika haberlere ulaşmak için sosyal medya hesaplarımızı ve web sitemizi takip edebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.