Kültür Bakanlığı 15 Unvanda En Az Lise KPSS Şartsız 53 Personel Alımı

Kültür Bakanlığı 15 Unvanda En Az Lise KPSS Şartsız 53 Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kamu ilan sitesinde yayınlanan ilanda en az lise mezunu 15 unvanda 53 personel alınacağı açıklanmıştır.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız en az lise mezunu 15 unvanda 10 şehir ve merkezde görev yapmak üzere 53 personel alınacağı açıklanmıştır. Detaylar haberimizde.

personel-2-002.jpg

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru süresi ve şekli

Adaylar başvurularını 21 Mart 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden online olarak yapacaklardır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Tiyatro Sanatı ile ilgili konularda genel kültüre sahip olmak, Yapılacak mülakat sınavında başarılı olmak.

Hangi unvanda kaç personel alınacaktır

2 Büro Personeli, 1 Grafiker, 1 Programcı, 1 Web Tasarımcı, 2 Dramaturg, 14 Sahne Amiri, 3 Konduvit, 1 Suflör-Suflöz, 9 Sahne Işıkçısı, 8 Sahne Makinisti, 4 Sahn e Mekanikçisi, 3 Sahne Terzisi, 2 Aksesuarcı, 2 Kuru Temizlemeci alınacaktır.

Büro Personeli alımı için Lisans mezunu olmak.

Grafiker alımı için Grafik Tasarım bölümünden Lisans mezunu olmak, Adobe programlarına hakim olmak, en az Adobe Photoshop, Adobe İllustrator, Adobe Indesign, Adobe Acrobat programlarını kullanabilmek, Tasarım hazırlama planlama ve baskı sürecini takip edebilmek, Tercihen alanında en az 2 yıl deneyimli olmak.

Programcı alımı için Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği, Yazılım Geliştirme Lisans mezunu olmak.

Web Tasarımcı alımı için Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Lisans mezunu olmak.

Dramaturg alımı için Sahne Sanatları ve Tiyatro bölümlerinin birinden Lisans mezunu olmak.

Konduvit alımı için Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümünden mezun olmak, Sahne ışık ve ses ekipmanları hakkında teorik ve uygulama bilgisine sahip olmak.

Suflör-Suflöz alımı için Lisans mezunu olmak, MEB onaylı diksiyon, oyunculuk, seslendirme ve benzeri sertifikalarından en az birisine sahip olmak.

Sahne Işıkçısı alımı için Yüksekokulların Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümünden mezun olmak, Tercihen sahne ışık ekipmanları hakkında uygulama bilgisine sahip olmak.

Sahne Makinisti alımı için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Mobilya ve Dekorasyon bölümü mezunu olmak, Görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak.

Sahne Mekanikçisi alımı için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Makine, Mekatronik bölümlerinin her hangi birinden mezun olmak, Tercihen deneyimli olmak.

Kadın Terzi alımı için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Giyim Üretim Teknolojisi, Tekstil, Hazır Giyim, Konfeksiyon bölümlerinin her hangi birinden mezun olmak, Tercihen deneyimli olmak.

Aksesuarcı alımı için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Mobilya ve Dekorasyon bölümü mezunu olmak, Fiziki yapıları sağlam, ağır yük kaldırabilme engeli ve görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak.

Kuru Temizlemeci alımı için En az Lise mezunu olmak, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan ustalık veya kalfalık belgelerinden en az birine sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.