Kültür Bakanlığı En Az Lise KPSS Şartsız 53 Memur Alımı 21 Mart Son

Kültür Bakanlığı En Az Lise KPSS Şartsız 53 Memur Alımı 21 Mart Son

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları tarafından yayınlanan ilanda en az lise mezunu KPSS yok 15 unvanda 53 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 53 personel alımı için başvuru 21 Mart sona eriyor.

kultur2.jpg

Devlet Tiyatroları personel alımında başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 21 Mart 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Personel alımında aranan ortak şartlar

18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Tiyatro Sanatı ile ilgili konularda genel kültüre sahip olmak, Yapılacak mülakat sınavında başarılı olmak.

Devlet Tiyatroları kadro ve sayı dağılımı

2 Büro Personeli, 1 Grafiker, 1 Programcı, 1 Web Tasarımcı, 2 Dramaturg, 14 Sahne Amiri, 3 Konduvit, 1 Suflör-Suflöz, 9 Sahne Işıkçısı, 8 Sahne Makinisti, 4 Sahn e Mekanikçisi, 3 Sahne Terzisi, 2 Aksesuarcı, 2 Kuru Temizlemeci alınacaktır.

Büro Personeli, Grafiker, Programcı, Web Tasarımcı, Dramaturg, Suflör-Suflöz kadroları için Lisans mezunu olmak.

Konduvit kadrosu için Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümünden mezun olmak, Sahne ışık ve ses ekipmanları hakkında teorik ve uygulama bilgisine sahip olmak.

Sahne Işıkçısı kadrosu için Yüksekokulların ilgili bölümünden mezun olmak, Tercihen sahne ışık ekipmanları hakkında uygulama bilgisine sahip olmak.

Sahne Makinisti, Sahne Mekanikçisi, Kadın Terzi, Aksesuarcı kadroları için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümünden mezun olmak, Görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak.

Kuru Temizlemeci kadrosu için En az Lise mezunu olmak, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan ustalık veya kalfalık belgelerinden en az birine sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.