MEB En Az Lise 81 Şehir 1651 Devlet Personel Alımı Sona Eriyor

MEB En Az Lise 81 Şehir 1651 Devlet Personel Alımı Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Kamu İlan sayfasında yayımlanan ilanda en az lise mezunu olanlardan ülke geneli başvuru ile KPSS taban puan şartsız 2 unvanda toplamda 1651 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı (EMB) merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere en az lise mezunu olmak üzere KPSS taban puan yok 2 unvanda toplam 1651 personel alımı için başvurular 1 Nisan tarihinde sona eriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 1651 personel alımında adaylar için başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 1 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı için adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Görevini yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak.

Fizyoterapist kadrosuna başvuru için gerekli nitelikler

İlgili bölüm lisans mezunu olmak.

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı kadrolarına müracaat için koşullar

Lisans mezunları için; Lisans ilgili bölümlerden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Önlisans mezunları için; Önlisans ilgili bölümlerden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Lise mezunları için; Liselerin ilgili bölümlerinden mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak. (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir)

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum