Milli Eğitim Bakanlığı 1651 Devlet Personel Alımı Yarın Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı 1651 Devlet Personel Alımı Yarın Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda KPSS taban puan olmadan en az lise mezunu 1651 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan sayfasında yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere KPSS taban puan şartsız en az lise mezunu 1651 personel alımı için başvuru ekranı yarın açılıyor.

personel-2-003.jpg

MEB 1651 personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Başvurular yarın başlayıp 1 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Personel alımında adaylarda aranan genel başvuru nitelikleri

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmak, 657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmamak.

Fizyoterapist alımı için İlgili bölüm lisans mezunu olmak.

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı alımında

Lisans mezunları için; İlgili bölümlerden lisans mezunu olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Önlisans mezunları için; İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Lise mezunları için; Ortaöğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak. (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.)

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.