Milli Eğitim Bakanlığı 750 Devlet Memur Alımı Başvuru Şartlar Neler

Milli Eğitim Bakanlığı 750 Devlet Memur Alımı Başvuru Şartlar Neler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde görevlendirilmek üzere yazılı ve sözlü sınavla toplamda 750 Eğitim Müfettiş Yardımcısı alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde istihdam edilmek üzere yazılı ve sözlü sınavla 26 alanda toplamda 750 Eğitim Müfettiş Yardımcısı alımında başvurular ne zaman başlıyor. Tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Adaylar için son başvuru günü ve başvuru şekli

Başvurular 16 Mayıs 2022 tarihinde başlayıp 27 Mayıs 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını kurum internet adresi üzerinden Online olarak yapılacaktır.

Eğitim Müfettiş Yardımcısı kadrosuna başvuru için gereken nitelikler

1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak.

Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dahil başvuru son günü itibarı ile 8 yıl ve daha fazla hizmeti bulunmak koşuluyla halen Bakanlık kadrolarında görev yapıyor olmak.

Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dahil başvuru son günü itibarı ile 8 yıl ve daha fazla hizmeti bulunanlardan en az 3 yıl Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapmış olmak.

Belirtilen 8 yıllık sürenin hesabında resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri birlikte değerlendirilecek.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.