Milli Saraylar En Az Lise KPSS 60 Puan 30 Güvenlik Alımı Yarın Son Gün

Milli Saraylar En Az Lise KPSS 60 Puan 30 Güvenlik Alımı Yarın Son Gün

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS 60 puan 30 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi web sayfasında yayımlanan ilana göre Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında istihdam edilmek üzere en az lise mezunu ikamet şartsız KPSS 60 puanla 30 Güvenlik Görevlisi alımı içi başvurular yarın sona eriyor.

cumhurbaskanligi.jpg

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımı için başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 20 Mart 2022 tarihi saat 23:59’da sona eriyor. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuru için gereken şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, En az Lise mezunu olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, 2020 – 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, Görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak.

5188 sayılı Kanunda belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak, Silahlı Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak veya Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikasına sahip olmak veya bu belgeler için ilgili kurumlara başvuruda bulunmuş olmak, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce aynı unvan için yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.