Milli Saraylar İkamet Yok 20 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Milli Saraylar İkamet Yok 20 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda yüksek maaşla ikamet şartsız toplamda 20 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 20 Uzman Yardımcısı alımında başvuru ekranı açıldı. Personel alımına dair tüm detaylar haberimizde.

Milli Saraylar İdaresi personel alımı başvuru zamanı ve şekli

Adaylar başvurularını 14 Şubat 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online ortamda yapacaklardır.

cumhurbaskanligi.jpg

Alınacak uzman yardımcılarının bölümlere göre dağılımı

1 Hukuk Fakültesi Mezunu, 4 Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu, 3 İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümü mezunu, 2 Restorasyon ve Konservasyon, Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kimya Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu, 10 Müzecilik, Sanat Tarihi, Tarih, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Türk-İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, İletişim ve Türk Halkbilimi mezunu.

Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuru için adaylarda aranan nitelikler

1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı kanunun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 ve 2021 yılında yapılan KPSS sınavlarından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.