Milli Saraylar KPSS 60 Puan 30 Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi Alımı

Milli Saraylar KPSS 60 Puan 30 Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi Alımı

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı en az lise mezunu KPSS 60 puanla 30 sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacağı açıklanmıştır.

İlan Gov tr sitesinde yayınlanan ilana göre Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS 60 puanla 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı bulunmuyor.

zel-guvenlik-1-001.jpg

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 20 Mart 2022 tarihi saat 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuru için gerekli şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 2020 – 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Adaylarda ayrıca; 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile “Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak, Silahlı Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak veya Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikasına sahip olmak veya bu belgeler için ilgili kurumlara başvuruda bulunmuş olmak, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce aynı unvan için yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.