MİT Ülke Geneli Başvuru Devlet Personeli Alıyor

MİT Ülke Geneli Başvuru Devlet Personeli Alıyor

Cumhurbaşkanlığı Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından resmi web sayfasında yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile kadın erkek Koruma ve Emniyet Devlet Personel alımı yapılacağı belirtilmektedir. Başvuru detayları ve şartlar haberimizde.

Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) kurum kariyer sayfasında yayınlanan ilana göre kurumun ihtiyaçları doğrultusunda istihdam edilmek üzere ülke geneli başvuru ile Koruma ve Emniyet Memuru Devlet Personeli alınacaktır.

Söz konusu ilana başvurular nereye ve nasıl yapılacaktır

Adaylar başvurularını kurum resmi web sayfası üzerinden Özgeçmiş formu doldurarak yapacaklardır. Başvurusu kabul edilen adaylara SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla bilgilendirme kurum tarafından yapılacaktır.

Koruma ve Emniyet Personeli olmak için adaylarda aranan başvuru nitelikleri nelerdir

Tercihen B sınıfı ehliyete sahip olmak, Türk vatandaşı olmak, Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamak, Herhangi bir görme veya işitme kusuru taşımamak, Vücudun herhangi bir yerinde dövmeye veya ciltte eşkal belirleyici nitelikte şekil bozukluğu (ameliyat izi, yara izi, yanık izi vb.) olmamak, Görevini yapmaya engel olabilecek psikolojik rahatsızlığı veya uyuşturucu/uyarıcı madde kullanım durumu bulunmamak.

Erkek adaylar için ayrıca istenen nitelikler; Örgün eğitim Önlisans mezunu olmak şartıyla 26, Lisans mezunu olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak, Tercihen askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak, En az 1.75 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak.

Kadın adaylar için ayrıca istenen nitelikler; 29 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olmak, En az 1.63 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak, Tercihen savunma sporlarından herhangi biriyle aktif olarak ilgilenmiş olmak ve ilgili federasyona kayıtlı bulunmak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.