MSB Jandarma Genel Komutanlığı 60 Devlet Memuru Alımı Gerçekleştirecek

MSB Jandarma Genel Komutanlığı 60 Devlet Memuru Alımı Gerçekleştirecek

Resmi Gazete de Yayımlandı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı 60 Devlet Memuru Alımı İlanı Yayımlandı. Son Başvuru 21 Aralık.

Milli Savunma Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Gerçekleştirecektir. Jandarma Genel Komutanlığı 60 Devlet Memuru Alımı İlanı Yayımlandı.

Jandarma Personel Alımı 2021

Resmi Gazete de yayımlanan personel alımı kapsamında. Jandarma 60 Devlet Memuru alımı gerçekleştirecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 60 Memur alımı gerçekleştirilecektir. 11 unvanda toplam 60 personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

MSB Jandarma Personel Alımı Başvuru Tarihleri Neler?

MSB Jandarma Genel Komutanlığı 60 Devlet Memuru Alımına Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 6 -21 Aralık saat 23:59 a kadar gerçekleştirebileceklerdir.

jandarma-memur-alimi60-kisi.jpg

Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı Başvurusu Nereye Yapılacak?

Başvurular Belirtilen tarihlerde https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı üzerinden Elektronik ortamda gerçekleştirilebilecektir. Şahsen ve Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

MSB Devlet Memuru Alımı Başvuru Şartları Neler?

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. mad. şartlarına sahip olmak.
  • 21 Aralık 2021 itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, SGK.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,
  • Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
  • Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
  • Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,
  • Başvuru Kılavuzunda belirtilen özel şartları taşımak.

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.