Mustafa Kemal Üniversitesi KPSS 50 Puan Sınavsız 83 Devlet Memuru Alımı

Mustafa Kemal Üniversitesi KPSS 50 Puan Sınavsız 83 Devlet Memuru Alımı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS 50 puanla ikamet şartı ve sınav yok 9 unvanda toplamda 83 Devlet Memuru alımı yapılacağı belirletilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu ikamet şartı ve sınav yok KPSS 50 puanla 9 unvanda toplam 83 Devlet Memuru alınacaktır.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımında başvuru zamanı ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 28 Nisan 2022 tarihine kadar Üniversitenin internet adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Mustafa Kemal Üniversitesi hangi unvanda kaç personel alacak

6 Kaloriferci, 2 Sıhhi Tesisatçı, 1 Boyacı, 25 Temizlik Görevlisi, 2 Şoför, 2 Tekniker, 2 Teknisyen, 20 Güvenlik Görevlisi ve 23 Sağlık Teknikeri alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru kriterleri nelerdir

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı/engeli bulunmamak.

Vardiyalı çalışabilecek olmak.

Kaloriferci, Sıhhi Tesisatçı ve Boyacı alımı için En az Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, MEB onaylı ilgili alanda sertifika sahibi olmak, Erkek olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için En az Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Şoför alımı için En az Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Geçerlilik süresi dolmamış C ve D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Elektronik Haberleşme Teknikeri alımı için Önlisans ilgili bölümlerden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Elektronik Haberleşme Teknisyeni alımı için Liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, 5188 sayılı Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 cm, Kadınlarda 160 cm boyundan kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 den az olmamak.

Sağlık Teknikeri (Biyomedikal, Radyoloji, Laboratuvar, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Anestezi, Eczane) alımı için Önlisans ilgili bölümlerden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.