Nüfus Vatandaşlık Yüksek Maaş 17 Personel Alımı Başvuru Başladı

Nüfus Vatandaşlık Yüksek Maaş 17 Personel Alımı Başvuru Başladı

Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda yüksek maaşla KPSS şartı olmadan 17 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla 17 Bilişim Personeli alımı için başvurular başladı.

Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru süresi ve şekli

Adaylar başvurularını 7 Şubat 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden Online olarak yapacaklardır.

icisleri.jpg

Hangi unvanda kaç kişi alınıyor

1 Kıdemli Yazılım Mimarı, 7 Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, 7 .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, 2 Yazılım Test Uzmanı alınacaktır.

Bilişim Personeli alımında adaylar aranan başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri taşımak.

Genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 5 katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.