Nükleer Düzenleme Kurumu 160 Bin Lira Maaşla Personel Alımı 381 Kadro

Nükleer Düzenleme Kurumu 160 Bin Lira Maaşla Personel Alımı 381 Kadro

Nükleer Düzenleme Kanunu ve Nükleer Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi gazetede yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Nükleer Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Nükleer Düzenleme Kanunu detayları belli oldu. Kuruma toplamda 381 kadro ihdas edildi.

personellll-001.jpg

İhdas edilen 381 kadronun unvan bazında dağılımı aşağıdaki gibidir

GİH Başkan Yardımcısı 1. Derece 2 kadro, Daire Başkanı 1. Derece 9 kadro, GİH Başkanlık Müşaviri 1. Derece 7 kadro, GİH Grup Başkanı 1. Derece 30 kadro, GİH Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri 1. Derece 1 kadro, GİH Kurul Hizmetleri Müdürü 1. Derece 1 kadro, GİH Özel Kalem Müdürü 1. derece 1 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 1. derece 36 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 2. derece 5 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 3. derece 22 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 4. derece 5 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 5. derece 21 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 6. derece 9 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzmanı 7. derece 9 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzman Yardımcısı 8. Derece 11 kadro, GİH Nükleer Düzenleme Uzman Yardımcısı 9. Derece 103 kadro, GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 5. derece 4 kadro, GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 6. derece 7 kadro, GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 7. derece 5 kadro, GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 8. derece 5 kadro, GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 3. derece 1 kadro, GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 9. derece 4 kadro, GİH Mali Hizmetler Uzmanı 3. Derece 2 kadro, GİH Şube Müdürü 1. Derece 3 kadro, GİH Mütercim 9. Derece 2 kadro, GİH Şef 3. Derece 3 kadro, GİH Bilgisayar İşletmeni 3. derece 1 kadro, GİH Memur 5. Derece 1 kadro, GİH Memur 9. Derece 1 kadro, GİH Memur 13. Derece 1 kadro, AH Avukat 3. Derece 1 kadro, AH Avukat 6. Derece 1 kadro, AH Avukat 8. Derece 2 kadro, SH Uzman 1. Derece 1 kadro, IH Programcı 9. Derece 2 kadro, TH Çözümleyici 9. Derece 2 kadro, TH Çözümleyici 2. Derece 1 kadro, TH Mühendis 1. Derece 22 kadro, TH Mühendis 2. Derece 1 kadro, TH Mühendis 3. Derece 9 kadro, TH Mühendis 5. Derece 8 kadro, TH Fizikçi 1. Derece 6 kadro, TH Fizikçi 3. Derece 1 kadro, TH Kimyager 1. Derece 4 kadro, TH Teknisyen 3. Derece 1 kadro, TH Teknisyen 9. Derece 7 kadro olmak üzere toplamda 381 kadro ihdas edildi.

Tavan ücret ne kadar belirlenebilir

Sözleşmeli personel ücret tavanı 11 bin 488 TL’dir. Bu bağlamda 11.488,07 x 14 = 160.832,98 TL NET ücrete kadar ödeme yapılabilecek.

Resmi gazetede yayımlanan kanunla birlikte bu birimde görev yapacaklar için ücret tavanının 14 katına kadar ödeme yapılabilecek. Buna göre personellere 160 bin 832 TL maaş ödenebilecek.

Kurumda 657 sayılı Kanunun ek 41 inci maddesi hükümleri çerçevesinde Nükleer Düzenleme Uzmanı ve Nükleer Düzenleme Uzman Yardımcısı istihdam edilir. Hükmüne yer verildi. Resmi metin aşağıdaki gibidir:

“Bu Kanunla verilen görevlerin yürütülmesi için, 657 sayılı Kanun ile diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair hükümlerine bağlı kalınmaksızın Kurumun görev alanı ile ilgili özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda yerli ve yabancı uzmanlar sözleşmeli personel olarak çalıştırılabilir. Bunlar 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılır. Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek yabancı uzmanlar ile yurt dışında nükleer enerji alanında fiilen en az beş yıl çalışmış yerli uzmanlara verilecek her türlü ödemeler dâhil ücretler, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre çalıştırılanlar için uygulanmakta olan sözleşme ücreti tavanının on dört katını aşmamak üzere Cumhurbaşkanınca tespit edilir. Çalıştırılabilecek toplam sözleşmeli personel sayısı Kurum kadro sayısının yüzde yirmisini geçemez. Bu şekilde çalıştırılacaklara ilişkin diğer hususlar Cumhurbaşkanınca belirlenir.

Nükleer düzenleme kanunu.

Nükleer Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi.

Tahsisi yapılan kadrolarla ilgili alımlar olduğunda sitemizden sizlere duyurmuş olacağız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.